Erzincan Organize Sanayi Bölge Müdürlügü

Doğu ve Güneydoğu’da Yeni teşvik Paketi

 

Erzincan Valisi Sayın Ali Arslantaş, Hükümetin açıklamış olduğu Doğu ve Güneydoğu’da 23 ilde yatırımları artıracak olan teşvik paketi hakkında Erzincan’daki yatırımcılarla bir araya gelerek istişare toplantısı yaptı. Burada merak edilen soruları cevaplandıran Vali Ali Arslantaş, 23 ili kalkındırmayı, bölgesel kalkınma farklarını yok etmeyi amaçlayan yeni teşvik ve yatırım paketi hakkında katılımcılara bilgi verdi. Doğu ve Güneydoğu’ya yatırımları çekecek, cazibe merkezi haline getirecek dev adımlar atıldığına dikkat çeken Sayın Valimiz, Erzincanlı yatırımcılara seslenerek, bu fırsatın iyi değerlendirilmesi gerektiğini vurguladı.

Toplantıda konuşan Erzincan Valisi Ali Arslantaş, “Bu imkanların, fırsatların neler olduğu hususunda merak edilenleri anlatmak ve paylaşmak için buradayız. Bu paketten eminim ki azami şekilde faydalanacağız. Bizim bölgemizde Erzincan, Erzurum, Gümüşhane ve Bayburt bulunuyor. Buradaki amaç bölgenin belirli alanlarda rekabet gücünün, yatırım ve üretimin artırılması. İşletmelerin talebi üzerine yatırımların tamamından veya bir bölümünden faydalanmak mümkün olacak. Herkese yapacağı işe göre yer verdiğimiz gibi, ihtiyacı olan fabrikayı da devlet yapıp teslim edecek. Sabit yatırım için para harcamayacak. Bu fabrikalar sembolik rakamla onlara uzun vadeli olarak kiraya verilecek. Doğu ve Güneydoğu Anadolu’ya üretim tesislerini taşımak isteyenlere de destek verilecek’’ dedi.

Erzincan’ın da içinde bulunduğu bölgede öncelikli olarak desteklenecek sektörlerin başında; Medikal ve İlaç Sanayi, Mobilya, Güneş Paneli, Zücaciye, Cam ve Ambalaj, Oyuncak, Yapı Malzemeleri Üretimi, Doğal Taş İşleme, Kış Turizmi, Et ve Süt Ürünleri, Meyvecilik, Seracılık, Organik Tarım, Hayvancılık, Madencilik ( Krom Madeni, Hammaddeden Mamul hale getirmek), Tekstil Fabrikaları geliyor.

 
Erzincan Organize Sanayi: Anasayfa Bizden Haberler Doğu ve Güneydoğu’da Yeni teşvik Paketi

Ziyaretçi Sayaç

mod_vvisit_counterBugün4
mod_vvisit_counterDün267
mod_vvisit_counterBu hafta1613
mod_vvisit_counterBu ay1929
mod_vvisit_counterŞimdiye kadar693988
Telif Hakkı © 2011 EOSB. Tüm Hakları Saklıdır. Designed by Mk Prodüksiyon Erzincan