Erzincan Organize Sanayi Bölge Müdürlügü

İLK YARDIM HAYAT KURTARIR

Bugün Kızılay ve Kızılhaç Dernekleri dünyada en çok ilk yardım sağlayan derneklerdir. Bu hasta ve yaralılara ayrım yapmaksızın yaralı askerlere ilk yardım yapıldığı Solferino Savaşından başlamıştır.  21. yy’da Uluslararası Kızılhaç ve Kızılay Dernekleri Federasyonu (Uluslararası Federasyon) küresel sağlık içeriğindeki değişiklikleri takip ederek ilk yardımla ilgili olan taahhüdü devam ettirmektedir.

Uluslararası Federasyonun misyonu insanlığın gücünü harekete geçirerek savunmasız kişilerin yaşamlarını iyileştirmektir.

Her bir kişi hayat kurtarmak için potansiyele sahip.  İlk Yardım eğitimleri ve uygulamaları bu hedeflere ulaşmak için kullanılan zaruri kaynaklardır.

Kızılhaç/Kızılay personeli ve gönüllüleri herkese ilk yardım yapmak için  çok fazla efor sarf etmeye devam etmektedirler.

İlk Yardım sadece yaşam kurtarma teknikleri değildir. İlk Yardım insan onurunun korunması ve ayrımcılık yapmadan insaniyetçiliğin gönüllü olarak gösterildiği ve yaşam kurtarmak için yapılan bir eylemdir.

Savunmasız insanlarla birlikte ilk yardımda becerilerin kazandırılması daha güvenli ve sağlıklı toplumların olmasına yardımcı olmaktadır.İlk yardım konusunda tüm bilgiler aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Detaylı Bilgi İçin TIKLAYINIZ

 

 

 
Erzincan Organize Sanayi: Anasayfa Duyurular İLK YARDIM HAYAT KURTARIR

Ziyaretçi Sayaç

mod_vvisit_counterBugün4
mod_vvisit_counterDün362
mod_vvisit_counterBu hafta4
mod_vvisit_counterBu ay4838
mod_vvisit_counterŞimdiye kadar687816
Telif Hakkı © 2011 EOSB. Tüm Hakları Saklıdır. Designed by Mk Prodüksiyon Erzincan