Erzincan Organize Sanayide Usta Çırak Buluşması

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA) ve İl Milli Eğitim Müdürlükleri ve Organize Sanayi Bölge Müdürlüğümüzün işbirliğiyle yürütülen meslekî ve teknik eğitimin geliştirilmesine yönelik etkinlikler çerçevesinde OSB ‘de usta-çırak buluşmaları düzenlendi.

Özel sektördeki gelişmelerin öğrencilere daha hızlı ve etkili bir şekilde aktarılabilmesi amacıyla, bölgede mesleğinde isim yapmış saha deneyimi olan ustalar, meslek okullarında eğitim görmekte olan öğrencilerle bir araya getirilerek tecrübe aktarımı temalı iş başı buluşmaları gerçekleştirildi.

Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde eğitim gören yaklaşık 30 öğrenci Erzincan Organize Sanayi Bölgemizde yer alan İNCİ VİYOL SAN.TİC.AŞ.AKAJU OFİS VE EĞİTİM MOB. SAN VE TİC. LTD.ŞTİ. ve FIRAT PLASTİK KAUÇUK SAN VE TİC. AŞ. firmalarını ziyaret ederek firmalarda görevli ustalardan, eğitim görmekte oldukları alanlarla ilgili son gelişmelere ilişkin bilgiler aldı ve ustaların tecrübelerinden istifade etme imkânı buldu.

Ziyaret sonrası öğrencilerin mesleki teknik rehberlik çalışmalarında kendilerini ağırlamaktan ve yardımcı olmaktan çekinmeyen firmalarımıza teşekkür edilerek gezi programı son bulmuştur.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı