Erzincan’da Ar-Ge İnovasyon ve Kariyer Günleri Düzenlendi.

Sanayi ve Teknoloji İşbirliği Kurulu (SANTEK)  tarafından Erzincan’da Ar-Ge İnovasyon ve Kariyer Günleri düzenlendi.
Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Prof. Dr. Erdoğan Büyükkasap Kongre ve Kültür Merkezi salonunda gerçekleştirilen programa Sayın Valimiz Mehmet Makas, 3. Ordu Komutanı Korgeneral Yavuz Türkgenci, Erzincan Belediye Başkanı Sayın Bekir Aksun, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Osman Savaş, ASELSAN Güdüm ve İnsansız Sistemler Program Direktörü Demet Balioğlu, Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Ali Öztürk, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, kurum müdürleri, STK temsilcileri, iş insanları ve öğrenciler katıldı.
Saygı duruşunda bulunulması ve istiklal marşının okunması ile başlayan programda, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü Araştırma Görevlisi Osman Karahan, Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Tanoğlu, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Osman Savaş, EBYÜ Rektörü Prof. Dr. Akın Levent ve Erzincan Belediye Başkanı Sayın Bekir Aksun birer konuşma yaparak, AR-GE İnovasyon Kariyer Günleri Programının ilimiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını temenni ettiler.
           
              
           
Program kapsamında son olarak konuşan Sayın Valimiz Mehmet Makas, AR-GE ve İnovasyon Kariyer Günlerinde yeni fikirlerin özgün tasarımların yeni buluşların konuşulacağını belirtti. Batıya olan özentinin artık kırıldığının altını çizen Sayın Valimiz, “Hamdolsun, genç neslimiz, bilim insanlarımız ile beraber o çaresizliği kırdık. Bu gün burada Ar-Ge ve inovasyon kariyer günlerinde yeni fikirleri özgün tasarımları yeni buluşları konuşacağız. Gayemiz hep insan odaklılık, insanımıza daha rahat bir yaşam sürdürmek içindir.” dedi. Erzincan İçin Fikrim Var yarışması kapsamında birbirinden kıymetli 222 projenin yarıştığını belirten Sayın Valimiz, yapılan çalışmaların ilimize, ülkemize ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini diledi.
Programda; Askeri Elektronik Sanayi (ASELSAN) Güdüm ve İnsansız Sistemler Program Direktörü Demet Balioğlu, Savunma Sanayinin Amiral Gemisi ASELSAN ile Sanayi ve Teknoloji Ekosistemi konusunda katılımcılara sunum yaptı.
Ardından “Erzincan İçin Bir Fikrim Var” yarışmasında ilk üçe giren projelerin sahiplerine ödülleri verildi.
Programın sonunda; Erzincan’da üretim yapan firmalar tarafından kurulan stantları gezen Sayın Valimiz Mehmet Makas ve beraberindeki protokol mensupları, üreticilerle sohbet ederek çalışmalarında başarılar dilediler.
       
        
         
        
       
       
     

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu