Üniversite ve FİXKİM İNŞ. MLZ.DIŞ.TİC.LTD.ŞTİ. Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi ve Fixkim İnş. Mlz.Dış.Tic.Ltd.Şti. arasında (KÜSİ) Kamu Üniversite Sanayi işbirliği kapsamında protokol imzalandı.

Erzincan Organize Sanayi Bölgemizde faaliyette olan FİXKİM Firması tesislerinde gerçekleşen Protokole Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi adına Prof. Dr. Akın Levent, Fixkim İnş. Mlz.Dış.Tic.Ltd.Şti. Yöneticisi Nurettin Balcı, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Adnan Özel ve Prof. Dr. Ergün Kutlusoy, Erzincan OSB İl Müdürümüz Ömer Faruk Nayman, KÜSİ Erzincan İl Temsilcisi Dr. Öğr. Üyesi Muharrem Güneş ve Öğr. Gör. Kürşat Bayraktar, Sanayi ve Teknoloji il Müdürü Araştırmacı Osman Karahan, Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyeleri Dr. Öğr. Üyesi İsmet Ulusu, Dr. Öğr. Üyesi Aslıhan Kurnuç Seyhan katıldı.

Protokol sonrası AR-GE alanında yapılan işbirliği sözleşmesi Üniversitenin ve firma arasında işbirliği gerçekleştirmek adına bu alanda çalışmaların genişletilmesi ve karşılıklı olarak aktarılmasını ayrıca Üniversitenin de firmaya yine AR_GE sınırları kapsamında eğitim, analiz, danışmanlık hizmeti, ortak projeler yürütme gibi destekler sağlayacağı hususlarına değinildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu